Перейти до основного вмісту

У Римі Оксані Забужко і Яні Зінкевич вручили особливі відзнаки за особистий приклад жертовності та гуманізму


Українкам вручили особливі відзнаки за особистий приклад жертовності та гуманізму.


Українська письменниця Оксана Забужко і медик-волонтер Яна Зінкевич отримали у Римі відзнаки Блаженного Священномученика Омеляна Ковча за особистий приклад жертовності та гуманізму. Про це повідомляє портал новин «Аргумент», передає «ОМЛЕТ.UA».

Церемонія вручення відзнаки відбулася у суботу, 27 січня, в Римі у соборі святої Софії Української греко-католицької церкви.

Щорічна відзнака вручається вже всьоме. Цього року її лауреатами, крім українок Забужко і Зінкевич, стали німецька благодійниця Бригітта Вебер, американський історик Тімоті Снайдер і колишній посол Євросоюзу в Україні, голова Представництва ЄС у Ватикані Ян Томбінський.

Участь у заході взяли лауреати відзнаки, глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук, голова Комітету із вшанування пам’яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча Іван Васюник та інші члени Комітету: владика Богдан Дзюрах, Олександр Богуцький, Данило Лубківський.

"Усі сьогоднішні кандидати до вручення – збірний образ священномученика Омеляна. Це правда про Україну, яка є в поезії Оксани Забужко, інтелектуальній чесності історика Тімоті Снайдера, допомозі та жертовності Яни Зінкевич, братській допомозі та розумінні Яна Томбінського, щедрості до доброти Бригітти Вебер. Їх усіх об’єднав Омелян Ковч", – сказав голова Комітету зі вшанування пам'яті священномученика Омеляна.

Комітет із вшанування пам’яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча було засновано у 2010 році. Його Почесним головою був Кардинал Любомир Гузар. Діяльність Комітету здійснюється під патронатом глави Української греко-католицької церкви Блаженнішого Святослава Шевчука.

Відзнаку імені Омеляна Ковча, греко-католицького священика, який в часи Другої світової рятував євреїв, за що був ув’язнений і загинув в концтаборі Майданек, щорічно вручають за особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму, героїчні вчинки в служінні людині та задля примирення й порозуміння між народами.


Нагадаємо, нещодавно у Швеції розкрили інформацію про українських номінантів на Нобелівську премію з літератури.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

21 вірш: Василь Симоненко

Українка написала портрети українських гетьманів, максимально наближені до реальних образів